Weblog @ rebex.cz

Weblogy na webu Rebexu
Welcome to Weblog @ rebex.cz Sign in | Help
in Search

Weblog @ Rebex.cz :: Martin Vobr

weblog o vývoji v dotnetu

Generování insert scriptů pro vložení obsahu do tabulky v databázi

Představte si, že máte existující databázi s hromadou dat která chcete převést do sady insert scriptů. Chcete třeba přenést data z MS SQL 2005 na starší verzi (takže nemůžete použít obnovu ze zálohy) nebo by se vám hodně hodilo kdybyste uměli na požádání dostat databázi do definovaného stavu (kvůli pouštění unittestů na buildserveru). Strukturu databáze vyskriptujete snadno, ale co s obsahem tabulek?

V takové chvíli se hodí uložená procedura sp_generate_insert (verze pro SQL 2000, verze pro SQL 2005) kterou má na svědomí Narayana Vyas Kondreddi.

Postará se o tabulky i views, umí správně pracovat s NULLy i tabulkami s mezerami v názvu, nerozhodí ji ani identity sloupce nebo přání omezení výstupu jen na některé řádky.

Příklad použití:

EXEC sp_generate_inserts 'titles'

V SQL Management Studiu (Tools/Options/Query Results/SQL Server/Results to text) se pak hodí nastavit "Maximum number of characters displayed in each column" na co nejvetsi hodnotu (SSMS dovoluje maximum 8192).

Jednoduché, ověřené, funkční a navíc zadarmo. Dneska mi tahle procedura zase ušetřila hromadu práce. Třeba se hodí i někomu dalšímu.

Published 22. dubna 2008 19:27 by martinv
Filed under: ,

Comments

 

vfbalik said:

Mně teda jo - díky

dubna 22, 2008 21:39
 

Tomáš Herceg said:

Já osobně používám Database Publishing Wizard, stačí mu nasypat connection string a on už mi vyskriptuje celou databázi. Ale tahle procedura se taky hodí, je to rychlejší, pokud už mám spuštěné Server Management Studio.

dubna 23, 2008 16:30
 

martinv said:

[Tomáš Herceg] Díky za tip, ten DB Publishing Wizard jsem neznal.  Našel jsem několik downloadů se stejným názvem. Přidávám link, doufám, že jsem vybral ten správný ;-)

SQL Server Hosting Toolkit

http://www.codeplex.com/sqlhost/Wiki/View.aspx?title=Database%20Publishing%20Wizard

dubna 23, 2008 16:43
New Comments to this post are disabled

This Blog

Syndication

News

Chcete koupit ojeté auto a chcete ho nechat prohlédnout někým kdo tomu rozumí a komu můžete věřit? Zkuste mého kamaráda Michala Ráže - Poradce při koupi ojetého vozu

ComponentForge (aka Safabyte) sells components stolen from Rebex and other .NET component vendors.

Uz jste vyzkoušeli naší komponentu pro práci s formátem ZIP s hromadou ukázek v jazycích C# a VB.NET?

Inspirace na výlet: Stubaiské Alpy - jak je zažili Honza a Mišák.

Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems