Weblog @ rebex.cz

Weblogy na webu Rebexu
Welcome to Weblog @ rebex.cz Sign in | Help
in Search

Weblog @ Rebex.cz :: Martin Vobr

weblog o vývoji v dotnetu

Microsoft licencoval Rebex SFTP a FTP/SSL a používá ho ve Visual Studiu 2010 a Expression Webu

Naše komponenty Rebex FTP/SSL a Rebex SFTP zase používá o nějaký ten bambilión lidí více a někteří z nich o tom ani neví. Jak to?

Microsoft totiž obě komponenty licencoval pro své interní použití a hned je využil v několika nástrojích pro vývojáře. Přesvědčete se sami - najdete je na disku po instalaci některého z těchto produktů:

  • Microsoft Visual Studio 2010
  • Microsoft Expression Web 3
  • Microsoft Expression Web 4
  • Microsoft Web Matrix

Hnidopichův dotaz: Super! Mám licencované Visual Studio 2010. Takže když chci přenášef fajle na SFTP server tak jen vykostím DLLku z instalaček vsnet2010, použiju ji ve své aplikaci a ušetřil jsem za licence. Gr8 thx, dude!

Odpověď: No, no – ne tak zhurta, Hnidopichu. Technicky je to sice možné, ale licenčně to máš stejné jako kdybys stáhl crack z rapidshare. Microsoft má royalty free licenci na šíření Rebexích komponent spolu s vlastními aplikacemi. Pokud je ale někdo ty DLLky použít ve své vlastní aplikaci tak si od nás pořád musí pořídit licenci pro vývojáře. Ale neboj, budeš v dobré společnosti

Když máte přidat cizí kód do produktu který používá taková spousta lidí jako Visual Studio tak nestačí věřit že to nepřinese problémy. Musíte o tom být po čertech přesvědčen a musíte to mít dobře otestované. Microsoft je extrémně náročný klient a to že si z celé konkurence vybral zrovna nás cítím jako docela velké ocenění.

<odporneSelfpromo>A také jako potvrzení toho, že dělat skvělé produkty se dá v pár lidech a v pohodě. Jen ti lidé musí být pečlivě vybraní. Máte šanci se k nám připojit – právě hledám jednoho vývojáře do svého týmu…</odporneSelfpromo>

P.S. Kromě blogování používám i twitter. Najdete mne na http://twitter.com/martinvobr

Published 20. července 2010 20:11 by martinv

Comments

 

koubel said:

Tak to gratuluju maximálně, škoda, že .NET moc nezvládám, to bych neváhal ani minutu. Mimochodem, pořád u vás pracuje Shakul? Demoscéna prostě v dobách své slávy vyprodukovala jedny z nejlepších českých programátorů.

července 24, 2010 14:16
 

martinv said:

@koubel: Díky. Shakul je pořád v Rebexu a je hlavním vývojářem komponent. A další scener (Raist) nám dělal design webu rebex.net. Sceneři se neztratí ...

července 24, 2010 20:56
 

shakul said:

@houbel: Díky, díky! Aktuální neznalost .NETu nemusí být překážkou, stačí schopnost a ochota se to rychle naučit, což by při znalosti C/C++ neměl být problém. Klidně se tu někdy stav - ať už na pohovor, na návštěvu nebo na oběd :-)

července 27, 2010 15:36
 

David Hojdar said:

Tak tomu říkám parádní zásek, gratuluji.

srpna 9, 2010 14:40
New Comments to this post are disabled

This Blog

Syndication

News

Chcete koupit ojeté auto a chcete ho nechat prohlédnout někým kdo tomu rozumí a komu můžete věřit? Zkuste mého kamaráda Michala Ráže - Poradce při koupi ojetého vozu

ComponentForge (aka Safabyte) sells components stolen from Rebex and other .NET component vendors.

Uz jste vyzkoušeli naší komponentu pro práci s formátem ZIP s hromadou ukázek v jazycích C# a VB.NET?

Inspirace na výlet: Stubaiské Alpy - jak je zažili Honza a Mišák.

Powered by Community Server (Personal Edition), by Telligent Systems